Płock, 16-17 maja 2019

„Instytucje i służby na rzecz bezpieczeństwa publicznego
– o konieczności wspólnych działań”

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na I Międzynarodową Konferencję, która odbędzie się w Płocku, w dniach 16-17 maja 2019 roku, jako kontynuacja dotychczas organizowanych seminariów. Honorowy patronat nad konferencją objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Liczymy, że wśród Uczestników I Międzynarodowej Konferencji, tak jak podczas organizowanych w latach ubiegłych seminariów, znajdą się Prezesi Sądów Okręgowych, Przewodniczący Wydziałów Penitencjarnych, Kuratorzy Okręgowi i Zastępcy Kuratorów Okręgowych, Kierownicy ZKSS i Kuratorzy zawodowi, a także Profesorowie i Doktorzy wyższych uczelni. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką probacji. Mamy nadzieję na udział Funkcjonariuszy Policji i Służby Więziennej, a także Przedstawicieli samorządów lokalnych i innych instytucji.

Konferencja będzie dotyczyć roli instytucji i służb w zapewnianiu bezpieczeństwa publicznego oraz ich wspólnych działań w realizacji wskazanego celu.

W ramach opłaty konferencyjnej zapewnimy Państwu profesjonalną obsługę translatorską, lunch i dostęp do stałego serwisu kawowego. Zainteresowanym, możemy również pomóc w rezerwacji noclegów.

Opłata konferencyjna to 300 zł brutto od osoby – przy zgłoszeniu udziału do końca marca 2019 roku.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub +48 696 425 580.

Dokumenty do pobrania:

Karta zgłoszeniowa Szczegółowa informacja Patronat honorowy

Kołobrzeg, 24-26 maja 2017

"Probacja w Polsce i Ameryce Północnej – kurator sądowy we współpracy z samorządem lokalnym i innymi instytucjami"

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na VI Międzynarodowe Seminarium, które odbędzie się w Kołobrzegu w dniach 24-26 maja 2017 roku, jako kontynuacja dotychczasowych Seminariów, zakończonych sukcesem merytorycznym i organizacyjnym.

Liczymy, że wśród Uczestników VI Międzynarodowego Seminarium w Kołobrzegu znajdą się Prezesi Sądów Okręgowych, Przewodniczący Wydziałów Penitencjarnych, Kuratorzy Okręgowi i Zastępcy Kuratorów Okręgowych, Kierownicy ZKSS i Kuratorzy zawodowi, a także Profesorowie i Doktorzy wyższych uczelni. Oczywiście nie zabraknie również przedstawicieli Centrum Szkolenia Kuratorów Sądowych (CSKS) i National Association of Probation Executives (NAPE) z Przewodniczącym Komitetu Międzynarodowego NAPE Panem Danem Richardem Beto na czele, a także inni przedstawiciele świata nauki i praktyki. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką probacji.

Seminarium, które odbędzie się w dniach od 24 do 26 maja 2017 roku w Kołobrzegu, będzie dotyczyć probacji w odniesieniu do współpracy kuratorów sądowych z samorządami lokalnymi i innymi instytucjami. Seminarium będzie doskonałą płaszczyzną wymiany doświadczeń o poruszanej materii po obu stronach Atlantyku. Poświęcimy również czas rozwojowi współpracy i wymianie kadry wymiaru sprawiedliwości w ramach zawartej międzynarodowej umowy o współpracy między CSKS i NAPE, którą publikujemy na naszej stronie internetowej.

Chcielibyśmy, by udział w Seminarium wiązał się dla Państwa nie tylko z uczestnictwem w przedsięwzięciu o wysokiej wartości merytorycznej, ale również niósł ze sobą odrobinę wytchnienia od wielu codziennych obowiązków w zacnym gronie. Oddamy do Państwa dyspozycji również ciekawe propozycje w czasie poseminaryjnym, tak byście mogli Państwo skorzystać z uroków pięknego, nadmorskiego miasta, jakim jest Kołobrzeg.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie +48 696 425 580.
 

Wocław, 18-20 czerwca 2014

„Probacja w Polsce i USA – nowoczesne zarządzanie w probacji”

Po sukcesie organizacyjnym i merytorycznym I Międzynarodowego Seminarium „Probacja w Polsce i USA – stan, współpraca, perspektywy” zorganizowanego w Bytowie (maj 2012) oraz II Międzynarodowego Seminarium zorganizowanego w Toruniu (maj 2013), zrealizowaliśmy III Międzynarodowe Seminarium „Probacja w Polsce i USA – systemy zwalniania skazanych z zakładów karnych”, które odbyło się we Wrocławiu, w dniach 18-20 czerwca 2014 roku.

Podczas tego wydarzenia, nasi Goście w osobach Profesorów i Doktorów uczelni wyższych, Prezesów Sądów Okręgowych, Przewodniczących Wydziałów Penitencjarnych, Kuratorów Okręgowych i ich Zastępców, Kierowników Zespołów Kuratorskiej Służby Sądowej oraz innych przedstawicieli świata nauki i praktyki, w tym przedstawicieli National Association of Probation Executives (USA), dyskutowali o istotnych kwestiach związanych z systemami zwalniania skazanych z zakładów karnych.

Z amerykańskiego punktu widzenia całość zagadnienia zaprezentowali Przedstawiciele National Association of Probation Executives (NAPE) z Panem Danem Richardem Beto Profesorem Jurgiem Gerberem na czele. NAPE to największe ogólno-amerykańskie stowarzyszenie kierowniczych kadr probacji, którego Centrum Szkolenia Kuratorów Sądowych – Business Communication Group Sp. z o.o. jest członkiem.

Wszyscy Uczestnicy Seminarium otrzymali Certyfikaty udziału w Seminarium oraz okolicznościowe upominki.

Już wkrótce opublikujemy informację na temat IV Międzynarodowego Seminarium, które zorganizujemy w dniach 20-22.05.2015 roku w Gnieźnie.

Kazimierz Dolny, 1-3 czerwca 2016

"Probacja w Polsce i USA - bezpieczeństwo publiczne a działania służby kuratorskiej"

Seminarium, które odbędzie się w dniach od 1 do 3 czerwca 2016 roku w Kazimierzu Dolnym, będzie dotyczyć probacji w odniesieniu do wpływu służby kuratorskiej na zapewnianie bezpieczeństwa publicznego. Seminarium będzie doskonałą płaszczyzną wymiany doświadczeń o poruszanej materii po obu stronach Atlantyku. Poświęcimy również czas rozwojowi współpracy i wymianie kadry wymiaru sprawiedliwości w ramach zawartej międzynarodowej umowy o współpracy między CSKS i NAPE. Zdamy również relację z ostatniego wyjazdu studyjnego do Teksasu (1-8 października 2015 roku), w którym uczestniczyli kuratorzy z okręgów łódzkiego, opolskiego i przemyskiego.

Chcielibyśmy, by udział w Seminarium wiązał się dla Państwa nie tylko z uczestnictwem w przedsięwzięciu o wysokiej wartości merytorycznej, ale również niósł ze sobą odrobinę wytchnienia od wielu codziennych obowiązków w zacnym gronie i korzystając w czasie poza seminaryjnym z ciekawych propozycji, które oddamy Państwu do dyspozycji, jak również z możliwości skorzystania z uroków pierwszej stolicy Polski.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani, zapraszamy do kontaktu - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub +48 696 425 580. Wyślemy Państwu szczegółową informację dotyczącą V Międzynarodowego Seminarium.
 

Toruń, 14-16 maja 2013

„Probacja w Polsce i USA – nowoczesne zarządzanie w probacji”

Pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Torunia zorganizowaliśmy II Międzynarodowe Seminarium, podczas którego Zaproszeni Goście w osobach Prezesów Sądów Okręgowych, Przewodniczących Wydziałów Penitencjarnych, Kuratorów Okręgowych i ich Zastępców, Profesorów i Doktorów wyższych uczelni, a także innych Przedstawicieli świata praktyki i nauki, dyskutowali o metodach zarządzania probacją.

Z amerykańskiego punktu widzenia całość zagadnienia zaprezentowali Przedstawiciele National Association of Probation Executives (NAPE) z Panem Danem Richardem Beto na czele. NAPE to największe ogólno-amerykańskie stowarzyszenie kierowniczych kadr probacji, którego Centrum Szkolenia Kuratorów Sądowych – Business Communication Group Sp. z o.o. jest członkiem.

Fotogaleria:

Galeria - Seminarium

Galeria - po Seminarium

Gniezno, 20-22 maja 2015

„Probacja w Polsce i USA – system zwolnieniowy i praca jako element społecznej readaptacji osób skazanych”

Zorganizowaliśmy IV Międzynarodowe Seminarium, które odbyło się w Gnieźnie w dniach 20-22 maja 2015 roku, jako kontynuacja dotychczasowych Seminariów, zakończonych sukcesem merytorycznym i organizacyjnym, będąc kolejnym międzynarodowym projektem zorganizowanym przez nasze Centrum.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za obecność, znakomitą atmosferę i wymianę doświadczeń, zapraszając do udziału w kolejnych seminariach.

Fotogaleria:

Galeria - Seminarium

Bytów, 23-25 maja 2012

„Probacja w Polsce i USA – stan, współpraca, perspektywy”

Zorganizowaliśmy I Międzynarodowe Seminarium, podczas którego Zaproszeni Goście w osobach Przewodniczących Wydziałów Penitencjarnych, Kuratorów Okręgowych i ich Zastępców, Dyrektorów Okręgowych Inspektoratów Służby Więziennej, Profesorów i Doktorów wyższych uczelni, a także innych Przedstawicieli świata praktyki i nauki, dyskutowali o stanie probacji w Polsce i USA, kierunkach jej rozwoju i perspektywach.

Z amerykańskiego punktu widzenia całość zagadnienia zaprezentowali Przedstawiciele National Association of Probation Executives (NAPE) z Panem Danem Richardem Beto na czele. NAPE to największe ogólno-amerykańskie stowarzyszenie kierowniczych kadr probacji, którego Centrum Szkolenia Kuratorów Sądowych – Business Communication Group Sp. z o.o. jest członkiem.

Fotogaleria:

Galeria - Seminarium

Galeria - po Seminarium

Aktualności

  • Wyjazdy studyjne do USA

    Wyjazdy studyjne do USA

    W 2011 roku Centrum Szkolenia Kuratorów Sądowych (Polska) zawarło z National Association of Probation Executives...
Business Communication Group Sp. z o.o. - All rights reserved